АКЦИЯ

"Военное обозрение": Лиман, Купянск, Херсон – далее ждем Мелитополь?

alt
Чтобы понять и рискнуть предсказать, что у нас в жизни будет дальше, какие судьбоносные решения и повороты нам предначертаны, мы со Ставером довольно долго сидели над картой. Карта – она позволяет долго думать и порой приходить к неожиданным решениям.
 
Вот карта района, к которому прикованы все взгляды и долго еще на этот участок земной поверхности будут смотреть сотни тысяч глаз. С разными чувствами.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
Нашей задачей стала попытка понять, как могут дальше развиваться события в этой части Украины и России.
 
Итак, что мы имеем сегодня:
 
1. Херсон оставлен, судя по всему, будет оставлена и Новая Каховка, линия обороны пройдет где-то в 5 км от береговой линии Днепра.
 
Это, с одной стороны, весьма обосновано, потому что согласно законам природы в этом мире, левый берег Днепра категорически ровный и низкий. В отличие от правого берега. Соответственно, с правого берега обстреливать левый будет очень просто, а вот в ответ… Впрочем, здесь совершенное повторение происходившего 80 лет назад, так что заново обсуждать это смысла мы не видим.
 
Отвод российских войск от береговой линии связан с тем, что теперь в любой момент украинцы могут обрушить на левый берег всю мощь воды, накопленной в Каховском водохранилище. Акция одноразовая, не способная принести ощутимого результата, но с ней придется считаться, потому что то, что украинцы смогут подорвать плотину, в этом мы совсем не сомневаемся. Могут подорвать, и подорвут.
 
Потому, как это ни прискорбно, но прибрежная линия останется пустой и российская армия будет держать оборону на безопасном расстоянии. Тем самым создается определенная возможность для формирования Днепра (особенно в зимнее время) диверсионными группами, которые будут тревожить линию обороны российских войск и держать в напряжении.
 
То, что украинцы прекрасно научились использовать высокомобильные ДРГ на легкобронированной технике, надеюсь, никто спорить не станет.
 
Параллельно стоит отметить, что подрыв плотины Каховского водохранилища одновременно с затоплением нижних территорий создаст еще две проблемы.
 
Первая – это обезвоживание Крымского канала, которое снова создаст напряженную водную обстановку на полуострове. Впрочем, это не самая главная проблема в Крыму.
 
Вторая – это оставление без воды охладительной системы Запорожской АЭС. Это тоже не очень большая проблема, потому что реакторы ВВЭР-1000 можно (и нужно по-хорошему) заглушить, а делается это намного проще, чем приснопамятные РБМК. Да, куча городов и сел в Украине останется без электроэнергии, зато не будет так остро стоять проблема аварийной ситуации на АЭС.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
2. Херсон теперь это не узел обороны, это узел для наступления. И, к сожалению, не российский, а украинских войск. Имея за спиной большой город с его инфраструктурой, можно и нужно обеспечить армию всем, что необходимо: ремонт техники, лечение раненых и больных в городских стационарах, отдых частей при ротации.
 
Да, надо отметить, что в ВСУ знают, что это такое - ротация.
 
Обещанного усиления войск в Донецкой и Луганской областях ожидать не стоит. ВСУ просто не позволят это сделать, а если такая перегруппировка вдруг и произойдет, данные об этом незамедлительно окажутся в распоряжении ВСУ благодаря американским спутникам. Соответственно, начнется просто тривиальная попытка наступления в направлении на Скадовск с созданием просто шикарного котла. Либо демонстративно на Армянск, ибо привет, Крым.
 
В любом случае, ситуация довольно патовая, Россия наступать не будет по куче уже рассказанных "экспертами" причин, Украине это тоже не сильно пока надо, есть где приложить усилия.
 
3. Николаев. Про амбиции в отношении этого города тоже можно забыть на ближайший год, потому что султан Эрдоган четко сказал, что ему для зерновой сделки нужны николаевские порты. Потому мы просто забываем про Николаев, тем более что после потери Херсона это действительно проблемно.
 
alt
 
ТГ Военная хроника - milchronicles
 
В отношении Кинбурнской косы, которую якобы сдадут для обеспечения безопасности зерновой сделки – с нашей точки зрения, это перебор. Ничем размещенные на косе РСЗО не помогут в плане потопления зерновозов, тем более что из Очакова, который под ВСУ, вся коса простреливается просто роскошно. Там ширина залива от 8 до 12 км, справится любая артиллерия.
 
Так что те, кто говорит на тему, что «Оставление Кинбурнской косы ради обеспечения зерновой сделки – и Россия сможет смело выходить из сделки, потому что никто ничего не заметит» - это люди, говорящие глупости. Из зерновой сделки Россия действительно может выйти в любой момент, и действительно никто особо ничего не заметит, потому что та сила, которая могла бы затруднить вывоз зерна, а именно Черноморский флот, отсиживается на базах в Крыму. Но это тема отдельного разговора.
 
На деле же Кинбурнская коса есть не более чем попытка выдать желаемое за действительное. Реальная ценность этого места в военном плане невелика, но это не значит, что ее нужно оставлять. Хотя у нас сегодня почти все объекты и населенные пункты, оставленные Россией, не имеют никакой военной ценности.
 
Так что безопасность зерновой сделки для Украины гарантирует не отсутствие России на Кинбурнской косе или кораблей Черноморского флота в районе Одессы, а присутствие Эрдогана, который крышует сделку.
 
С западным направлением мы разобрались, здесь в ближайшее время никаких подвижек не будет. Мы не можем, украинцам пока не нужно. Но – пока. Естественно, они пойдут возвращать свои земли обратно, но тогда, когда им скажут, что пора. Те, кто сегодня координирует и направляет их действия.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
4. На востоке (точнее, на северо-востоке) у нас на рассмотрении есть другой узел для наступления. Запорожье. Не менее серьезный узел, чем Херсон, к тому же не ослабленный эвакуационными действиями российской стороны. То есть, поясняем: на заводах есть рабочие руки, в больницах медицинский персонал, город обслуживается, ремонтируется инфраструктура и все это в намного более хорошем состоянии, чем сегодня в Херсоне, откуда убежало около ста тысяч жителей.
 
И от Запорожья, как от узла снабжения (стоит вспомнить о том, что мосты и железные дороги в Украине неприкосновенны для российской армии), можно рассматривать варианты дальнейшего наступления на территории, которые находятся под контролем России.
 
Линия фронта проходит в районе Степногорск – Ореховое, так что Запорожье, который находится в 50 км севернее – вполне так тыл. Херсон, для сравнения, будет находится в 10 километрах от «передка».
 
Когда выйдет этот материал, уже многие блогеры и журналисты выскажутся на тему дальнейшего развития событий. Будут произноситься названия разных городов, среди которых наверняка будут Мариуполь, Мелитополь и Бердянск.
 
Мариуполь и Бердянск можно смело пока отложить в сторону. Они не интересны, а Мариуполь еще и сложен в силу расположения рядом ДНР, от войск которой можно запросто получить в бок.
 
Действительно, ценности эти населенные пункты особой не представляют, ни как точки на политической, ни как точки на экономической картах. Особенно Мариуполь, где по инфраструктуре прошлись от души. Да, там идут восстановительные работы по полной программе, так что есть смысл подождать, пока они закончатся и прийти на готовенькое, если получится.
 
А вот Мелитополь… Это, как говорят в Одессе, две очень большие разницы.
 
Первое: это российский центр Запорожской области, которая согласно референдуму, вступила в Российскую Федерацию. Так что взятие Мелитополя – это еще одна оглушительная оплеуха России.
 
Второе: взятие Мелитополя – это полностью перекрытый так называемый сухопутный путь в Крым. Причем, перекрытый напрочь, как по железной дороге, так и по автомобильным.
 
Третье. В военном плане все просто роскошно: российские генералы не смогут перебросить части из-под Херсона просто потому, что тут же получат удар в спину, либо, тоже вполне себе вариант, наступление на Мелитополь пойдет с двух направлений, запорожского и херсонского. А там, где лучше процесс пойдет, там и развивать успех.
 
И определить, где будет основной удар, при нашем уровне развития разведки, будет непросто. Хотя что-то нам подсказывает, что почти нетронутый войной Запорожье будет все-таки выгоднее.
 
Кстати, в пользу нашей версии говорит и пленный старший лейтенант ВСУ Лепихин, который вроде как там слышал от инструкторов, что зимой будет наступление на Курскую и Белгородскую области. На самом деле, с нашей точки зрения, просто прекрасный будет отвлекающий маневр. Да, запросто можно будет (ВСУ себе могут позволить, у них армия больше российской) отправить какое-то количество подразделений наводить шухер со всевозможными спецэффектами к российской границе.
 
Реально захватывать российские земли, пока не освобождены свои, для ВСУ и украинской власти рановато. А вот под прикрытием такого маневра, да еще и с шевелениями под Херсоном, может и получиться.
 
Последствия? Ну они реально не смертельные. Разрезанная пополам территория, контролируемая российскими войсками – это полбеды. Западная/херсонская часть будет снабжаться из Крыма и туда же в случае чего, отойдет согласно очередному плану перегруппировки. Восточная будет снабжаться, как и раньше, через территории ЛДНР.
 
По сути, будет очередная перемога, не более того. Польза от такого наступления будет больше политической, чем военной, хотя в военном плане успех может быть тоже весьма весомым. Не то чтобы российская армия "посыплется", но в наше время может быть все, что угодно.
 
Учитывая, что за всеми "перегруппировами" и откровенными бегствами стоят какие-то странные телодвижения, которые принято именовать "договорняками", удивляться не стоит. Но посмотреть на список того, что началось вокруг оставления Херсона:
 
- Минфин США разрешает транзакции для функционирования российских дипломатических и консульских миссий;
- в порту Роттердама (Нидерланды) разблокированы 20 000 тонн российских удобрений для Малави;
- США продлили разрешение на сделки, связанные с энергетикой, с крупнейшими банками России и Центробанком РФ до 15 мая 2023 года;
- Лондонская биржа металлов (LME) приняла решение не вводить запрет на поставки металлов из России;
- США заявили, что ждут сигналов о готовности к серьёзным переговорам по Украине от России.
- МИД РФ неоднократно заявил, что готов к переговорам с Киевом без всяких условий.
 
Так что Мелитополь в силу вышеприведенных аргументов запросто может стать предметом очередной сделки. В конце концов, сейчас это субъект Федерации, областной центр Российской Федерации. Ничем, по нашему мнению, не хуже Херсона или Николаева. Так что – все в порядке, ценность озвучена, что станет предметом сделки – отдельный вопрос. Но то, что по нашему времени сделкой может стать любой город в том регионе – это бесспорно.
 
Если говорить по существу, кроме ужасающих политических потерь, которые понесла Россия, с военной точки зрения все не так печально, как может показаться. Однако, существует один нюанс: несмотря на показанное нам "мнение военных", реально этой пресловутой СВО рулят политики и экономисты. Доказательств этому более чем достаточно на сегодняшний день.
 
Можно ли выиграть начатую войну России? Да, несомненно. Но для этого необходимо как можно дальше прогнать от управления войсками и постановок задач политиков и олигархов. Наносить урон инфраструктуре противника надо без оглядки на то, кто получает доход с нее и кто является истинным владельцем заводов, дорог, пароходов…
 
Роман Скоморохов, Александр Ставер; "Военное обозрение"
 
АКЦИЯ
News image

Пеевски и ДАНС стават мишени на политическата съставляваща на екшъна в хижа "Пеитрохан"?!

Делян Пеевски и шефът на ДАНС Деньо Денев могат да се окажат топ мишени на политическата съставляваща на разстрела на "рейнджърите" от хижа "Петрохан", ако инфото на "Факла", че Ивайло Калушев е бил агент на службата, се потвърди.    Тогава шапки долу пред Недялко Недялков, който се ...

News image

ГОРЕЩО: Ивайло Калушев от хижа "Петрохан" - агент на ДАНС?

Изчезналият бос на паравоенната зелена милиция от хижа "Петрохан" Ивайло Калушев е бил агент на ДАНС, научи "Факла" от два независими един от друг източници в МВР и специалните служби.   Именно по тази причина екипи на ДАНС са нахлули първи на местопрестъплението и са махнали полиция...

News image

Д-р Румен Христов: Мотивът ми да напусна детската хирургия в "Св. Анна" не е финансов

Основният мотив за напускането ми не е финансов. Той е свързан с отношението на ръководството и с условията на работа. Това каза за Moreto.net началникът на отделението по детска хирургия в МБАЛ „Св. Анна“ д-р Румен Христов.   "Ние правим медицина на 18 век. Работим в усл...

News image

МБАЛ "Света Анна" опитва да възстанови детската хирургия

Ръководството на МБАЛ "Света Анна" ще направи всичко възможно да възстанови дейността на отделението по детска хирургия, което затваря от 1 март заради подадените оставки на лекарите.    Осигуряването на екип ще се търси както сред сегашните служители, така и чрез привличане на нови ...

News image

Д-р Любиша Блажевски: Унищожават здравеопазването – истината за закриването на Детската хирургия в "Света Анна – Варна"

Народният представител от ПП "Величие" и член на Комисията по здравеопазване в Народното събрание д-р Любиша Блажевски алармира за тежките последици от прекратяването на дейността на детската хирургия в МБАЛ "Света Анна - Варна".    От началото на март 2026 г. регионът остава без клю...

News image

Аре, пеевски мърши, що не плюете "Боко", навря го на Пеевски в гъзоболното. Ред е на Таки да му го нахендри

Аре, пеевски мърши медийни, що не плюете "Боко", нахлузи го на Пеевски в гъзоболното за НЕратифицирането на "Борда за мир" на Тръмп в парламента, а толкова се натягаше за "Магнитски".   "Защото Пеевски излезе и каза правителството да го ратифицира. И няма да го ратифицираме по тази п...

News image

ГЕРБ са притеснени от перспективата Андрей Гюров да стане служебен премиер

ГЕРБ очевидно са сериозно притеснени от перспективата Андрей Гюров да стане служебен премиер и започнаха да излъчват противоречиви послания.    Първо, Рая Назарян отказа номинацията с мотива, че политически ангажирано лице не може да оглави служебен кабинет, тъй като партиите участва...

News image

"Костя" обслужва Борисов с атаката срещу ЕС от окопа на Путин. Радев ще помете "Възраждане" за русофилския вот

"Костя" обслужва на караминьол Бойко Борисов с атаката срещу ЕС от окопа на Путин на конференцията "Европейският съюз - да бъде или не?" в компанията на путинистите Петър Волгин, евродепутат от "Възраждане", и проф. Иво Христов, путинист повече и от Медведев.   Костадин Костадинов об...

News image

Радев влиза в битка битка за евроскептичния, наказателния и опортюнистичния вот. Ще помете "Възраждане"

Не е лошо, че има домовата книга, защото сега властта има двоен ход. Става решетка на две власти, което е много важно да бъде ограничавана властта на президента. Единственият човек извън властовото поле, което излъчват Пеевски и Борисов, е Гюров.    И това опира до състезание с един ...

News image

Според ръководството и шефа на РЗИ-Варна в детска хиругия вземали по пет минимални заплати. Защо напускали

Според ръководството  на МБАЛ "Света Анна"в морската столица  и шефа на РЗИ-Варна проф. д-р Цонко Паунов лекарите в детска хиругия получавали по пет минимални заплати.   Нямал информация проф. д-р Цонко Паунов защо лекарските специалисти щели да напускат, но предполагал, че се касае ...

News image

Управленски провал остави Варна без детска хирургия в МБАЛ "Света Анна - Варна". Среща с кмета на Варна, Йотова е на ход

Д-р Блажевски и д-р Стайков алармираха на среща с кмета на Варна за сериозен проблем - от началото на март детската хирургия в МБАЛ "Света Анна - Варна" прекратява дейността си, а целият екип се премества да работи в Бургас.   Така Варна и регионът остават без ключова специализирана ...

News image

Олег Невзоров от "КУБ" вкаран в кириза от службите след интрига, че щял да разкеши за проекта "Радев"

Олег Невзоров от "КУБ" вкаран в кириза от службите след интрига, че щял да разкеши за проекта "Радев", заявиха източници от ДАНС, ДАТО и бивши от ГДБОП, които са разработвали "ятаци" на проксито на кмета на Одеса Генадий Труханов, свален от Зеленски.   Софийските екипи от ДАНС и ДАТО...

News image

"Надутата гайда" Радев не налапа ли БСП, ще "духа супата". Вместо да ръфа от МЕЧ, Костя, "Величие", ще го го гризнат

Румен Радев е "надута гайда", не само от Дудука. Атаката за "копринковците" в проруски сайтове е мощна, ПП-ДБ го мачка отдясно, Пеевски и Борисов го чакалят.   Авиаторът се показа като менте Клаузевиц в плюенето по великите украински воини, унищожили хидяли руски танкове на трийсетин...

News image

Радев излъгал за газа. Ментосва за контраофанзивата на ВСУ. Нищо не мъцна авиаторът за Херсон, Курск, Купянск

Бившият президент Румен Радев излъгал за газа с твърдението в интервюто в предаването "Панорама" на БНТ, че "...правителството за една нощ прекрати договора с "Газпром"…".    Здрасти, че бързаме! Радев не лъже ли, че от договора с "Боташ" България може да печели, не излъга ли ...

News image

Politicheck: Не е вярно,че българското правителство е прекратило договора с "Газпром" през април 2022

Твърдението, че българското правителство е прекратило договора с "Газпром" през април 2022 г., изразено от Румен Радев в "Панорама", е невярно;   Изпълнението на договора е прекратено едностранно от руската страна след отказа на България да плаща за газа в рубли – условие, коет...

News image

Радев, аре сопри се с корумпирания Орбан, клиент на Путин, ще те срине в пика на предизборната кампания

Радев, аре сопри се с корумпирания Орбан, клиент на Путин, ще те срине в пика на предизборната кампания, защото ще загуби изборите на 12 април, че ни писна да се правиш на натовец, докато си кремълски отвсякъде.   Атакуват те путинисти от пропеевска позиция за Николай Копринков, сяка...

News image

Радев го играе класически реалполитик, но не е Бисмарк. Прави се на Клаузевиц, но беше Путин като топ главнокомандващ

"Може ли да се съюзите с ГЕРБ срещу Пеевски? Пита Бойко Василев. "Това зависи от тежестта на всеки играч?!", написа Калина Андролова.   Каква "тежест на всеки играч", съюзи ли се с Борисов, този путинист "на прикритие", орбанист и тръмпист на ачика, 150 000 протест в София на 10 деке...

News image

Пленумът на БСП отново бламира Атанас Зафиров. "Лидерът", смятан за "прокси на Пеевски", не успя да отложи конгреса

Пленумът отново бламира Атанас Зафиров. "Лидерът", смятан за "прокси на Пеевски", не успя да отложи конгреса и претърпя провал, а на форума на БСП го чака разгромно фиаско - ще бъде свален като председател на партията.   Въпреки че медиите на Делян Пеевски го обслужиха с медийна камп...

News image

Д-р Блажевски атакува ръководството на МБАЛ "Св. Анна - Варна" на среща в Айтос

Д-р Любиша Блажевски, депутат от "Величие", ще атакува ръководството на МБАЛ "Св. Анна - Варна" на отворена среща на партията в събота в Айтос, заяви ортопедът за bgsniper.com.     "Детската хирургия в МБАЛ "Св. Анна" - Варна пред затваряне, ключови лекари напускат", написа Moreto.ne...

News image

Радев преигра с путинизма, орбанизма и антиукраинизма. Маже за "Копринков" и "Боташ", ще го мачкат

Бившият президент Румен Радев преигра с проруската позиция в "Панорама", не смее да мъцне срещу Путин, за да не загуби русофилския вот, но няма да вземе нищо от проевропейския.   Радев се изяви като орбанист - купува си фабрика на 8.9., Орбан ще загуби изборите на 12 април, какво ще ...

News image

Радев може да бъде атакуван само за Путин, не посмя да шукне за провала му в Украйна. Нападна великите воини на ВСУ

Радев може да бъде атакуван само за Путин, не посмя да шукне срещу Государя в Кремъл и за провала му в Украйна. Напротив, нападна великите воини на ВСУ.   Бившият президент си "уточни" предизборно позицията за "Чий е Крим?" - според международното право бил на Украйна, но реално на Р...

News image

"Костя", като те наритат и босовете, не "Бойко" и "Делян", кво ще правиш, с Митрофанова ли пак ще се фоткаш

"Костя", като те наритат и босовете, не "Бойко" и "Делян", кво ще правиш, с Митрофанова ли пак ще се фоткаш - ти поне го играеш "пич", не раздуваш като някои бивши спомоществователи на сайта, които ни скачат, че сме се "продали" на "Величие". Апропо, на кого - на Ивелин, който разчита на при...

News image

Представител на партия "Величие" постави въпроси за имот на Костадин Костадинов край Тюленово

Днес Петър Иванов, координатор на партия "Величие" за Добрич, публикува видео, заснето пред къща, за която твърди, че е собственост на народния представител Костадин Костадинов. Имотът се намира в района на плажа край село Тюленово.     Във видеото Иванов поставя въпроси отн...

News image

Маргарита Николова била новият фаворит за премиер. Ако Йотова прецака Радев за Гюров, ще е президент в шестък

Маргарита Николова била новият фаворит за премиер на служебното правителство, питайте Владислав Панев, този който си правеше селфи с Делян Пеевски.     "Имаме ДА! от Николова. Истинският кандидат на парламентарното мнозинство. Запомнете това име!", изпляска се Владислав Пане...

News image

Йордан Кателиев напуска групата на ПП-ДБ в Общинския съвет във Варна?! Кой атакува коалицията преди вота?

След общинския съветник Мартин Димитров, който напусна групата на ПП-ДБ в Общинския съвет във Варна, може да го последва и Йордан Кателиев, заявиха източници от коалицията.   Кателиев е получил "предложение, което не може да откаже", казаха източниците, които смятат, че заинтересован...

РЕКЛАМА
Банер
СНАЙПЕР

Атаката срещу кмета е фронтална, против Ангел Дерменджиев "скофтия". Кой лапна 50 000 евро?! Илин Димитров кмет?!

News image

Атаката срещу кмета на Варна Благомир Коцев със сметосъбирането е фронтална, против Ангел Дерменджиев "скофтия".   Коцев не трябваше да обявява война на топ бизнесмена Даниел Славов, защото той досега не е губил войни, може да е губил вот заради Иван Портних, но не и войни.   ...

ПП-ДБ не е неизбежна за Радев. Топ изборджията "Чирпанския" се оказва и топ политолог

News image

И кво стана, ПП-ДБ не била неизбежен коалиционен партньор на "Радев", ГЕРБ също била в плановете на бившия президент.    Топ изборджията във Варна Николай Тошев-"Чирпанския" да не се окаже и топ политолог.   В Трети МИР-Варна има и други изявени и знакови изборджии, като Цанк...

Кметът обяви "война" в "партия" с Дерменджиев на Даниел Славов, само "Камората" не вкара в играта. Загуби първата битка

News image

След лидера на "Величие" Ивелин Михайлов и кметът на Варна Благомир Коцев обяви "война" в "партия" с Ангел Дерменджиев и неговата бизнес група и лоби в Общинския съвет на бизнесмена Даниел Славов, лидер на бизнес група, който има позиции и в политиката, не само в Съвета.   Кметът на ...

ПОЛИТИКА

Пеевски гневен, че Радев му прибрал БСП-шалявите, които ползваше като шлякани уруспии. Не се коркай, Пеевски

News image

Делян Пеевски бил много гневен, че Румен Радев му прибрал шалявите от "Позитано"20, които ползваше цяла година като шлякани уруспии, а с тях му гепнал и клиентелната партия БСП.   Няма такава партия отдавна, само "позитанска" клиентела. Е, вече има нов "лидер", който го играе мускета...

Зарков стана председател на БСП. Кофти за Пеевски, фабрика "8 септември" отива във фабричния алианс "Радев"

News image

Крум Зарков е новият председател на БСП, спечели битката на конгреса на първи тур срещу Борислав Гуцанов с 57.9% от вота на делегатите.   Както каза след вота приятел, ако опонентът ми беше приел облога, щях да спечеля "Белуга", ама онзи отсреща не приел, не бил сигурен.   Ка...

Кирил Димов нареден за шеф в "Слънчев ден", Стоян Пасев управител?! Пеевски продаде и загуби корпоративна поста

News image

Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна, е нареден за шеф по сигурността на куротртния комплекс "Слънчев ден", който Ангел Палийски, бизнесмен от Пловдив, свързан с Делян Пеевски, продаде на фирма на Виктор Желев, син на Велико Желев-"Вичо".     Бившият областен управител Стоян ...

КИЛЪРИ

Разстрелът на тримата "рейнджъри" в хижа "Петрохан" е "под индиго" с отстрела на Красимир Каменов-"Къро"

News image

Разстрелът на тримата "рейнджъри" в хижа "Петрохан" е "под индиго" с отстрела на Красимир Каменов-"Къро", препратките към разстрела на Алексей Петров-"Трактора" не са "планинарски", а мафиотски.    Профита казват - аксиома е, че с поръчкови разстрели не се преследва само една цел, то...

Килърите, Ивелине, са сърби, и наши, не са украинци. Ако бяха от ГУР, "Бойко" щеше да е "Чао, Бамбино, Сори"

News image

Приятел ни изпрати поредното готино видео на Ивелин Михайлов, направо сладко, наистина, друг приятел, ще го оцени, освен може би за... стрелците, защото е наясно кои са, откъде са и прочие.   Сега, ясно е, че Ивелин не е Дудука, само дето се беше сближил с него, застава, пич е, но и ...

МАФИЯ

Николай Марков за разстрела в хижа "Петрохан": Пеевски и Борисов имат държавна санкция, да действат превантивно

News image

Николай Марков, бивш служител на НСО, представен като експерт по национална сигурност, разви тези в ютуб канала на Ивелин Николов по казуса с разстрела на трима "рейнджъри" в хижа "Петрохан".   Тезите бяха експертно представени, но имаше и политически препратки. Марков започна с прос...

"Рейнджърите" от хижа "Петрохан" само дето не ги изкараха "ятаци" на килъра, разстрелял Алексей Петров

News image

"Рейнджърите" от хижа "Петрохан" само дето не ги изкараха "ятаци" на килъра, разстрелял Алексей Петров - черен път от хижата водел към сръбската граница, нали към Сърбия се изтеглил стрелецът.    Как все още не са раздули сайтове, свързвани с Делян Пеевски, че са готвили покушение ср...

РЕКЛАМА
Банер