Американски наемници водят битка със спецназ при отстъплението на руските части от Харковското направление

САЩ воюват с Русия в Украйна не само с оръжие и боеприпаси за ВСУ, но и пряко - с американски наемници, които извършват съвместни операции с украински войници.
Появи се архивно видео от последната битка на екипажа на руска БМП-2М и десантчици по време на изтеглянето от Харковското направление.
По време на септемврийското изтегляне на руските войски от Харковското направление някои части от подразделенията на ариергарда попадат в обкръжение; понякога е трябвало да правят пробиви до основните сили по няколко пъти. Архивни видео материали за тези битки, публикувани от противника, се появиха в мрежата, пише "Военное обозрение".
Първото видео показва БМП-2М на руските въоръжени сили в село Петропавловка, разположено източно от Купянск. В резултат на вражески огън машината губи ход, но екипажът не я напуска и приема последната си битка. По БМП се води огън от РПГ, артилерия, с ударни заряди от дронове. Но екипажът води битката до последно с вражеските сили.
В началото на второто видео е посочено, че отляво е БМП-2М от предишните кадри. Американски наемници, заедно с украински бойци, обграждат сградата, в която десантчици са намерили убежище, напускайки разбитата машина. Противникът влиза през вратата, някои от стрелците се разполагат в незаета стая, но получават твърд отпор. Руските бойци започват да стрелят от отворите на прозорците, притискайки наемниците към стената, войниците от въоръжените сили на Украйна (ВСУ) откриват ответен огън.
Американските наемници и войниците от ВСУ се съсредоточават върху обстрела на сградата през прозорците, водейки огън със стрелково оръжие, РПГ-7 и хвърлят на гранати в помещенията.
"Активността на руските войници поради загубите намалява все повече и повече", се казва в описанието към видеото.
Ако наемниците са стреляли успешно, тогава не е ясно защо в крайна сметка са докарали танк, който е разбил сградата, коментира "Военное обозрение". Твърди се, че в резултат на битката всички руски бойци са загинали, приемайки неравната битка. Наемниците не съобщават за своите загуби, споменават се само двама тежко ранени американци. Щетите, нанесени на подразделението на въоръжените сили на Украйна, изобщо не се споменават - животът на украинските войници е безразличен за наемниците.

Американски наемник след края на битката с руския спецназ

Американският наемник Джошуа Лопес, застрелял преговарящия руски десантчик
Както се съобщава от TG-канала "Русская весна", след като срещат ожесточена съпротива, американските наемници поискали преговори. Когато един от руските бойци излиза при тях, той е застрелян, след което битката продължава, в резултат на което всички защитници загиват, отнемайки със себе си живота на двама наемници от САЩ и неизвестен брой украински войници.
bgsniper.com