ПОЛИТИКА

«Понимали, что нас просто уничтожат»: 7 лет трагедии в Одессе

alt
Семь лет назад в Одессе результате столкновений сторонников и противников Евромайдана погибли 48 человек. «Газета.Ru» пообщалась с непосредственными участниками тех событий. Наши собеседники — один из руководителей организации «Одесская дружина» Сергей Долженков, в тот день организовавший шествие антимайдановцев в центре города, и бывший депутат Одесского облсовета Алексей Албу, которому удалось пережить штурм Дома профсоюзов.
 
К тому моменту уже по всему юго-востоку антимайдан задавили: в Харькове, в Запорожье, в Николаеве. В Донецке и Луганске уже шло восстание. Поэтому фактически Одесса находилась в тылу уже воюющей группировки, которая проводила контр-террористическую операцию на юго-востоке, в Донецкой и Луганской области. И, соответственно, город оставался последним форпостом настроенных против новой власти людей. Одесса оставалась последним регионом в тылу, который нужно было зачистить.
 
И мы прекрасно понимали, что нас в конечном итоге просто уничтожат. А битва за наш родной город будет самой кровавой.
 
Потому что геополитическое расположение Одессы очень серьезное — это регион, который имеет границы с Европой. У нас 7 портов — морских, речных и так далее. И экономически Одесса — очень мощный регион, который неплохо спонсирует Киев.
 
Одесситы заранее знали, что под видом мирного марша приедут футбольные болельщики, сотни самообороны с разных регионов Украины, приедут нас убивать. Понятно, что нужен был какой-то хотя бы минимальный предлог для их приезда сюда. Выбрали футбольный матч. Болельщики вообще тогда выполняли задачи политиков по переделу власти в регионе и в стране в целом.
 
Многие верили на самом деле, что это будет мирный марш, они [сторонники Евромайдана] просто пройдут, ничего не будет. Многие не хотели вообще, чтобы кто-то собирался со стороны антимайдана, говорили: «пусть они пройдут, все будет нормально». Но это все самоуспокоение было.
 
Те люди приехали в Одессу для конкретной цели: уничтожить единственный оставшийся антимайдан на территории юго-востока страны, который находился в тылу наступающей группировки войск.
 
Выбрали для этой цели майские праздники, когда большинство антимайдановцев уехали за город, на шашлыки и так далее. Они думали, что будет минимальный уровень сопротивления.
 
alt
 
YouTube
Но люди вышли как-то защитить себя, жителей, город от произвола этих приезжих и местных майдановцев. Наше шествие было превентивной мерой против различного рода провокаций, попыток дестабилизации в городе.
 
Они начались еще до начала нашего шествия. Антимайдановцев, которые собрались на Александровском проспекте возле памятника погибшим революционерам, обстреляли из пневматического оружия. Потом наши заметили экипированных майдановцев и огнестрельное оружие на Жуковского, 36.
 
Майдановцы должны были пройти колонной по Дерибасовской в сторону стадиона «Черноморец» в парке Шевченко. Якобы у них должен был быть этот маршрут. Мы шли по параллельной улице, чтобы не дать им добраться до лагеря на Куликовом поле. И когда они узнали про нашу колонну, они развернули свои ряды. И уже потом начали нападать со стороны Преображенской.
 
Когда они зашли в тыл на Греческой, активно начали применять огнестрел, то уже появились первые погибшие с нашей стороны, первые раненые сотрудники милиции.
 
После первых погибших уже было понятно: все уже, назад пути нет, дальше нас будут просто уничтожать.
 
Все это длилось часа четыре, пока они не заблокировали антимайдановцев в торговом центре «Афина». После этого часть осталась блокировать входы-выходы, но большинство пошло уже на Куликово поле.
 
Многие еще во время столкновений пытались прорваться, чтобы попасть на Куликово поле, предупредить там людей, что они придут и будут реально убивать. Многие ребята прорвались и многим этим спасли жизнь. Потому что многие верили СМИ, в которых говорилось, что это будет мирный марш футбольных болельщиков. Многие люди на это повелись. Поэтому ребята прорывались и объясняли людям. Говорили: «Они приехали убивать, они убивают людей на Греческой. Расходитесь». И многие да, разошлись. Но кто посчитал нужным, он остался защищать палаточный лагерь, а потом забаррикадировался в Доме Профсоюзов.
 
alt
 
Александр Полищук/РИА «Новости»
В тот день мы шли на улицы, понимая, что это последний такой рывок что ли… Или просто из соображений самозащиты. Когда ты знаешь, что тебя приехали убивать, но у тебя есть выбор. И каждый этот выбор сделал.
 
Кто-то был на шашлыках, кто-то остался дома, а кто-то вышел и защитил свою жизнь, жизнь своих близких ценой своей жизни, ценой своей свободы, своего здоровья.
 
После тех событий Одесса подавлена. Люди до сих пор находятся во «внутренней оккупации». Люди это признают. Не дают развиваться языку, на котором они разговаривают, всячески ущемляют их права, постоянный прессинг со стороны неонацистских экстремистских группировок. И государство фактически само становится террористом, терроризирует свой народ.
 
У угнетенных, нормальных, здравомыслящих людей — можем их назвать обычными, здравомыслящими горожанами, одесситами — у них угнетенное состояние, потому что они все эти годы, со 2 мая и до сих пор, они находятся во внутренней оккупации. Украинские власти говорят, что Россия оккупировала их территории, а на самом деле они сами фактически свой народ взяли в заложники и просто его угнетают.
 
Я одессит в шестом поколении. Вырос в центре города, в двух кварталах от Дерибасовской.
 
Когда произошел госпереворот, все были откровенно шокированы. Люди начали массово выходить на улицы своих городов, проводить стихийные демонстрации. Мы тоже участвовали в них во всех городах, где была представлена наша организация «Боротьба».
 
Нашим лагерем стала крупнейшая площадь в городе — Куликово поле. От этого участников одесского антимайдана стали называть «куликовцами».
 
Основными нашими требованиями были — право избирать губернатора, переподчинение органов внутренних дел местным советам, экономическая независимость путем возрождения зоны Порто-Франко и обязательное признание русского языка в качестве официального в нашем регионе.
 
Стоит отметить, что все акции протеста, организованные куликовцами, были мирными. Это очень важно для понимания самого конфликта, произошедшего 2 мая.
 
В тот день я собирался посетить с супругой оперный театр, а вечером провести время в кругу семьи. Однако этому не суждено было случиться.
 
Листая ленту ukr.net я увидел, что в центре города начались мощные столкновения. Я понял, что не могу оставить своих единомышленников в такой момент. Поехал в офис «Боротьбы», чтобы забрать ценные документы и обезопасить сотрудников, после чего вместе с друзьями мы прибыли на Куликово поле.
 
В нашем лагере находилось около двухсот человек, в основном пожилого возраста, много женщин. Мужчин, готовых сопротивляться, было немного.
 
Люди строили баррикады, однако опыта организации такого вида обороны ни у кого не было, поэтому они выглядели карикатурными.
 
alt
 
Dumskaya.net
Минут за 20 до нападения из центра города вернулась группа наших товарищей, которые участвовали в столкновениях с бандеровцами на Греческой и Дерибасовской. Некоторые из них были ранены.
 
В этой группе были Андрей Бражевский, Геннадий Кушнарев, Кристина Бежаницкая и другие товарищи, которые погибли в Доме Профсоюзов.
 
Мы поняли, что мы не удержим оборону лагеря. Часть людей стала расходиться, а часть, в том числе и я — заходить в Дом Профсоюзов, предварительно укрепив его вход.
 
В этот момент на площади появилась огромная толпа неонацистов. Они бежали со стороны железнодорожного вокзала. В нас полетели камни и коктейли Молотова. В этот момент мы защищали вход в здание. Однако когда я услышал выстрелы, я решил зайти внутрь, так как был одет в белую одежду и был хорошей мишенью.
 
Внутри защитники Дома Профсоюзов построили огромную баррикаду из столов и стульев, принесенных из кабинетов здания, чтобы заблокировать вход.
 
Эта баррикада сыграла свою роковую роль в этой трагедии, но далеко не основную.
 
Однако в тот момент никто не думал, что нас идут убивать и что здание сознательно будут пытаться поджечь с помощью коктейлей Молотова и горящих покрышек.
 
Внутри Дома Профсоюзов был полный хаос. Паники не было, однако была неразбериха. Никто не понимал, что делать дальше. Кто-то выламывал двери в кабинеты, в надежде найти укрытие или достать мебель для новых баррикад. Кто-то просто ходил по коридорам, кто-то бросал из окон камни, которые успел захватить с собой с площади.
 
Из самых ярких моментов, которые мне врезались в память, это женщина, несущая воду в пластиковой строительной каске, чтобы потушить горящие занавески. Это отсутствие воды в брандспойтах. Это едкий черный дым. И главное — удушающий газ, который использовали нападающие со стороны первого прорыва в здание.
 
Когда я услышал, что бандеровцы прорвались внутрь, мы с товарищами побежали по главной лестнице вверх. Однако я понял, что если в здании начнется пожар, мы не выберемся, так как высота этажей была достаточно большая.
 
alt
 
Александр Полищук/РИА «Новости»
Поэтому я позвал тех, кто был рядом за собой. Мы перестали подниматься по лестнице, а побежали по третьему этажу в сторону правого крыла здания. Добежали до конца коридора, до лестничной клетки, в надежде выбраться через черный ход, однако его уже пытались выломать нападающие.
 
Мы поняли, что окружены.
 
Какое-то время мы пробыли в правом крыле, затем, побежали обратно. Коридор третьего этажа был в дыму. Мы пробежали до лестничной клетки, находящейся на стыке правого крыла и центральной части здания, и стали спускаться. На площадке второго этажа было около десяти человек, также не знавших, что делать.
 
В тот момент я стал звонить с просьбой о помощи своим друзьям, звонить председателю Совета Федерации профсоюзов, в чьей ответственности находилось данное здание. Позвонил также новому начальнику УВД Одесской области Петру Луцюку, назначенному после госпереворота.
 
В здании был сильный шум и я не понял, услышал ли он мою просьбу. Я перезвонил еще раз. Он второй раз поднял трубку, однако я также как и в первый раз не разобрал его ответ.
 
В тот момент во внутреннем дворе уже появились пожарные. Они прислонили лестницу к окну лестничной клетки, между вторым и первым этажами. И по этой лестнице люди стали выбираться из горящего здания. Сначала женщины, потом мужчины постарше.
 
Когда нас оставалось около пяти человек, сверху по лестнице спустились двое бандеровцев. Мой друг, Влад Войцеховский начал отгонять их с помощью огнетушителя, а еще один одессит, Игорь Немодрук, бросил в одного из них пехотную лопатку.
 
Нападающих видимо было мало и они не ожидали, что мы будем оказывать сопротивление. По этой причине они начали доказывать нам, что они тоже одесситы и что готов вывести наших женщин, при этом почему-то уточнив, что только двоих.
 
Когда я спросил, с какого они района, они не нашли, что ответить и стали кричать, что поубивают нас.
 
Нам удалось выбраться во внутренний двор и нас сразу обступила толпа бандеровцев, пытаясь напасть. Однако в тот момент во дворе здания были пожарные, были блогеры, уже появилась полиция и нападающие не решились нас убить. Прибежал их сотник, который попытался вывести нас и передать в руки милиции. Этот момент попал на видео: как нас выводят из здания. Тогда мы все еще были целы.
 
Однако через несколько секунд на нас набросилась толпа неонацистов и мне пришлось прыгнуть под ноги полицейским, чтобы перебраться за оцепление. Вслед за мной прыгнул какой-то сумасшедший, который стал тянуть меня за ногу и когда понял, что сил его не хватает — укусил меня чуть ниже колена! Вы вдумайтесь — укусил! У меня около месяца был синяк в этом месте и долгое время были следы от его зубов. Об этом случае важно вспомнить, чтобы понять психологическое состояние нападающих.
 
Стеклянные глаза, неконтролируемая агрессия, чувство безнаказанности и чьи-то крики о том, что «они (то есть мы) нашим на майдане головы отрезали».
 
Мне разбили голову и втолкнули обратно за оцепление полиции, из которого я пытался выбраться. Там мы пролежали около часа. Вокруг нас бесновалась толпа, пела гимн Украины и кричала фашистские лозунги.
 
alt
 
Денис Петров/РИА «Новости»
После этого нас погрузили в автозак, и отвезли в райотдел милиции. Я понял, что мы спасены. В райотделе я позвонил родным, сказал, что жив. Тогда я еще не понимал, из какого ада я выбрался. Сотрудники милиции были шокированы произошедшим, и сказали, что вызовут скорую помощь и чтобы мы бежали из больниц. Мы так и сделали. После того, как нам зашили головы, мы уехали на съемное жилье, а несколькими днями позже — из Украины. С тех пор я не видел родной дом. Однако несмотря на то, что семь лет не наказан ни один из организаторов и исполнителей этого страшного массового убийства, я твердо убежден, что расплата настанет.
 
Алексей Грязев, "Газета.Ru"
 
ПОЛИТИКА
News image

Интервюто?! Олег Невзоров подгрява кмета на Варна с позиция на "КУБ", оставка, когато извади за кинтите и апартамента

"В последните дни в информационното пространство се разгърна истинска кампания за дискредитиране на нашата компания. Публикации, изградени не върху факти и документи, а върху слухове и откровени манипулации, включително от господин Благомир Коцев. Той охотно се позовава на думите на Ирина Гр...

News image

Кой пусна инфо на Бойко Рашков, че Олег Невзоров е в Турция? Дали да осветим ченгето и "известния варненски гражданин"?!

"По моя информация оперативната работа по Олег Невзоров датира отпреди три-четири години. Но аз не съм попадал на името му, докато бях вътрешен министър", заяви депутатът от ПП Бойко Рашков в ефира на NOVA.     Бившият вътрешен министър каза, че Невзоров, според информация, ...

News image

Респект, елинска приятелко, пред воините и тяхната готовност за битки. За голубые на ход са "Одесса мама" и службите

Елинска приятелка ни пише днес дали "големите играчи" във Варна не губят респект пред разни "нежни" приятелчета, кинтосвани не само от "Олег", но и от бизнесмени, рекетирани с предложения за "бонбони" в "новата валута" срещу "упражняване на влияние" за ПУП.    Това защото не виждала ...

News image

"Двуфазните" в Билдинга имали кураж за кеш и "подарен апартамент" от Олег Невзоров. Както и за рекет на Таки...

"Като си градоначалник на голям град, трябва да имаш силите и куража да се бориш", заяви министърът на министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) арх. Иван Шишков в интервюто за bTV.   Първо, кметът на Варна, не е "градоначалник", както казва министърът на МРР...

News image

Шишков подреди кмета на Варна за "Баба Алино" и откри Америка с "Има да се перат едни пари, има добра почва у нас"

Министърът на министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) арх. Иван Шишков подреди кмета на Варна Благомир Коцев незаконното строителство на "КУБ корпорация" на Олег Невзоров в комплекс "Форест клуб" в "Баба Алино" в интервю за bTV. Според министъра на МРРБ общината е ...

News image

Пеевски отстрани "Ерджан", сега и Йордан Цонев, "Делян" поема ДПС-Варна с рамо от колеги. Дудук ли няма да се врътне

Делян Пеевски първо отстрани Ерджан Ебатин като председател на Областния съвет на ДПС-Варна, уж временно, сега разкара и Йордан Цонев като зам.-председател на партията, дори в ЦОБ не е, яко цопна, беше водач на кандидат-депутатската листа, който му обещаваше по два-три мандата, а уж сам щеше...

News image

Видовден и за Йордан Цонев и Хамид Хамид, "Чао" от ръководството на ДПС. Пеевски: "Аз ще бъда най-отпред и ще ви водя!"

Въпреки "прогнозата" на BNews на Николай Бареков, че ще подаде оставка, лидерът на ДПС Делян Пеевски не само остава председател, но на Видовден с постовете си на зам.-председател на партията се разделиха знакови фигури като Йордан Цонев, и Хамид Хамид като член на Централното оперативно бюро...

News image

Ето го интервюто на Илия Коев за "Баба Алино" от 10 март 2025 г. Кметът на проверка, когато палнаха кметските шатри

Препубликуваме интервюто от 10 март 2025 г. за незаконната сеч в местността "Баба Алино" за БНТ на Илия Коев, тогава зам.-кмет в Община Варна в ресора "Управление на сигурността и обществен ред".    Няколко пъти сме писали за това интервю, а депутатът Коста Стоянов от "Възраждане" по...

News image

"Стари варненски тарикати" кроят завери срещу "Благо". "Сив кардинал" прецаква кмета пред Генерала заради "Сашо"

"Стари варненски тарикати", които редяха контрадезинформационните мероприятия, пардон за клишето от епохата на "Косьо Ми", в предизборната кампания на Благомир Коцев, след уволнението на зам.-кмета на Община Варна Илия Коев на превратаджийския 9 юни, вече кроят завери срещу "Благо".   ...

News image

"Никсъна" и "Благо" все пак изтимариха "двуфазно" Илия Коев като "предател", колкото и да преиграва "Никсъна"

"Никсъна", схемаджията в Билдинга, винаги е раздувал, че е "партия" с уволнения от кмета на Варна Благомир Коцев на 9 юни зам.-кмет по сигурността Илия Коев, а сега уж не бил Ок с уволнението.   "..."Олег" и "Сашо" бяха на линия, "Благо", така че не можеш да си измиеш сега кунките с ...

News image

Кандев не е "нов Бойко". ПроСорос кръгове срещу Русия в САЩ и Брюксел редят антиРадев и антиПутин проект "Гюров-Кандев"

Главен комисар Георги Кандев няма как да е путинисткият "нов Бойко", тезата е пропагандна и пунта мара, дудукова, тоест путинска, защото Дудука е "лейтенант" на агента на ФСБ "Цецо Банкера", и "позитанска", най-малкото защото е назначен за главен секретар от антипутиниста Андрей Гюров.  ...

News image

Мрежата за "края на Радев" с "Кен и капитан Планета": Само DARA е толкова популярна, колкото Кандев

След като главният секретар на МВР Георги Кандев обяви, че напуска министерството, мрежата прегря от коментари. Някои съзряха в хода му сигнал за сериозни проблеми в МВР, други го критикуваха заради това, че не пожела да навлезе в конкретика, а трети съзряха сигнал за оформяща се потенциална...

News image

Лъсна как "Благо" врътна санже на лидер в бизнеса, сега получава щедро Ресто. Продаде "Сашо", "двуфазно" тимари "Илко"

Даже топ изборджия във Варна, който в предизборната кампания ни скочи, защото сме написали, че Иван Портних ще стане кмет на 1000%, вече няма как да оспори кой направи Благомир Коцев кмет и спря преди това Стела Николова да стане областен управител, за да редне поста за "Благо" на "Рубин" и ...

News image

"Добре дошли в града на Генерала" няма да има лъсна при акцията срещу Олег Невзоров. Добре дошли в "Малката Одеса"

"Добре дошли в града на Генерала" няма да има и това лъсна при акцията в четвъртък срещу Олег Невзоров, смятан за бос на "украинската групировка" във Варна.    "Украинската групировка", както раздуват прокремълски пропагандисти, всъщност e бизнес група на руския клан (в него има и ет...

News image

Уволниха шефката на кадастъра във Варна Красимира Божкова, нещо за кмета Благомир Коцев и зам.-кмета Пламен Китипов

МРРБ уволни дисциплинарно шефката на кадастъра във Варна инж. Красимира Божкова и я даде на прокуратурата, нещо за оставките на кмета Благомир Коцев и зам.-кмета Пламен Китипов.   Божкова беше смятана за близка до Пеевски, дали е така, е друга бира, но някои бизнесмени, водили битки ...

News image

Никаква изненада, ОДМВР атакува наредения Олег Невзоров. Кой предупреди "Олег" преди миналия петък да се "потопи"

"Олег Невзоров е нареден за акция", заяви източник от службите в сряда, когото цитирахме точно - "за акция", не за "арест".    Никаква изненада, ОДМВР атакува в четвъртък офиси на наредения Олег Невзоров. Атаката в офиса на "Шкорпил" беше класика.   Кой предупреди "Олег" пред...

News image

"Благо" е нареден на Дупката. Кой прецака кмета с КУБ, стратегията може да е на Генерала, но "лейтенантите" са други

Олег Невзоров го реднаха "на по-високо ниво", но КУБ ще си преподреди схемата и ще даде знак за това оше на пресконференцията на 29 май.   Кметът на Варна Благомир Коцев обаче е нареден на Дупката, а тезата, че той е писал сценария за скандала с "незаконния град", за да мачка Олег Не...

News image

ГЕРБ-Варна за "незаконния град": До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Архитект Стоян Петков, общински съветник от ГЕРБ във Варна, заяви, че още от 2024 година е поставен въпросът за незаконното строителство в града, засягащ 104 незаконни строежа.   "В местността "Баба Алино" територията е горска, няма подробни устройствени планове и това застрояване в ...

News image

Как кой е отменил експулсирането на Олег Невзоров - ФСБ, СБУ и мафията в Одеса, кинтите са башка

Премиерът Румен Радев попита в Париж кой е отменил заповедта на ДАНС за експулсирането на Олег Невзоров.   Как кой е отменил експулсирането на Олег Невзоров - ФСБ, СБУ, чийто агент е "Олег", нали са "партньорски" служби на ДАНС, или поне са били при предишното ръководство, сега може ...

News image

Радев иска да знае кой е отменил експулсирането на Олег Невзоро

Премиерът Румен Радев обяви, че ще бъде направена проверка около решението на бившия изпълняващ функциите председател на ДАНС Деньо Денев да отмени заповед за експулсиране на украинския бизнесмен Олег Невзоров през 2025 г.    Невзоров е собственик на терените край природен парк "Злат...

News image

Павел Попов фотнат с Олег Невзоров, но кметът на Варна Благомир Коцев чак сега откри "незаконния град"

Бившият и.ф. кмет на Варна Павел Попов е фотнат с Олег Невзоров, основател и шеф на KYB Coroporation.   Кметът на Варна Благомир Коцев обаче чак сега откри "незаконния град", тоест комплекса ForestClub, в местността "Баба Алино" край "Златни пясъци".   Защо така, г-н кмет, ко...

News image

ДАНС е на линия за европейското във Варна. Спирането на руски журналисти е знаково, но службите нюхат други "обекти"

България отказа визи на руски спортни журналисти за Европейското първенство по художествена гимнастика, което започва на 27 май във Варна.   ДАНС е на линия за европейското, не само Агенцията, но и други служби, както и за изненада на пръв поглед, тъй като Великобритания не е в ЕС, -...

News image

Двоен руски позор: Москва е изстреляла не един, а два "Орешник"-а с комични резултати

В нощта срещу 24 май Русия е изстреляла не една, а две ракети със среден обсег "Орешник" срещу Украйна. Това пишат мониторингови канали след анализ на данните.   Както е известно, едната ракета се е приземила в град Била Церква в Киевска област, където успешно е поразила... 3 гаража...

News image

Бахти колко е сгънат Путин, "бандеровци" моршируват в Лвов, той атакува картофена нива с "Орешник". Алина му е скъпа...

Бахти колко е сгънат Путин, "бандеровци" маршируват в Лвов на 23 май, той атакува картофена нива с "Орешник", не е истина колко е натиснат "Вова" от съпротивата на украинците и етническите руснаци във ВСУ.   "Бандеровци" маршируват в Лвов, пардон, Лемберг, както прекрасният стар Вроц...

News image

РЕБ Lima на ПВО на Украйна вкара "Орешник" в картофена нива край Била Церква. Скъсаха Путин от пинизи във форуми

Системата за Радиоелектронна борба (РЕБ) на Противовъздушната отбрана (ПВО) на Украйна Lima вкара "Орешник" в картофена нива край Била Церква и в три гаража в града.    "Орешник" пропусна военното летище край Била Церква, не че там ракетата не беше очаквана от... надуваеми МИГ-29. ...

РЕКЛАМА
Банер
СНАЙПЕР

Воини си отиват и в ден на битки като Видовден. Отиде си Воинът Христо Милков, при воини, остави воини за Джихад...

News image

Понякога воини си отиват и в ден на битки като Видовден. Отиде си Христо Милков, Воин, отиде при други воини, остави воини за Джихад...   Ефимерни са другите "битки", неговите бяха за дълга и за тези, с които се е готвил за бран за Отечеството.    Когато тичаш с него, се задъ...

Демерджиев стои зад атаките за "Баба Алино", не Пировски. "Антон" маша на "Асен". Апартамент от "Олег" за "Хоризонтеца"

News image

"Стари варненски тарикати" и интриганти-неофити пласират скофтия, че старши комисар Цветан Пировски реднал инфо на кмета на Варна Благомир Коцев и той уволнил зам.-кмета в ресора "Управление на сигурността и обществен ред" Илия Коев-"Илко" след палването на кметските шатри, за което уж знаел...

Видовдан не е ден за интриги, а за почит на воините. Честит Видовдан на приятели от Сърбия и Македония, и на наши воини

News image

Видовдан не е ден за интриги, а за почит на воините. Честит Видовдан на приятели от Сърбия и Македония, и на наши воини.    Сърбите отбелязват битката на Косово поле през 1389 г. на 28 юни, но някои, не само във Войводина, Унгария и Чехия, и на 15 юни. Освен това в битката са участва...

АКЦИЯ

"Тарикатите" се преместиха в MUFFIN, мацките с колегите от "Външно" и там ги киризят за срещи с бивши зам.-кметове

News image

"Старите варненски тарикати" преместика явките от "Фратели" в MUFFIN coffee&bar (бившата "Баронеса") на "Чаталджа", но и там ги киризят от "Външно" заради срещи с бивши зам.-кметове на Благомир Коцев.    Аре малко конкретика как службите нюхат "стари варненски тарикати", които го игр...

Службите вкараха в кириза с "Външно" играчи в Билдинга, фъндък за "Антон&"Благо" няма

News image

Службите вкараха в кириза на караминьол с "Външно" всички играчи в Билдинга, няма фъндък за остриетата копи-пейстъри, кинтосвани от "Антон&"Благо", генералска интифа, всички корупционери в кметството на Община Варна да са "клиенти" на службите.   Разкешването на копи-пейстъри си върв...

КИЛЪРИ

Охраната за Борисов беше за фасон, за Пеевски не точно и не само. Няма никакво ГРУ за "Делян", а класическо Ресто

News image

Атакували сме Делян Пеевски, но трябва да бъдем обективни - охраната за Бойко Борисов беше за фасон, за "Делян" не точно и не само, но няма никакво ГРУ, "руската поръчка" беше схема на ДАНС в екипите да влязат и командоси от СОБТ, освен за "Асан ага".   Борисов се е договорил със Сре...

Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха. Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК и ВИС-2

News image

Премиерът на Сърбия Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха с безцеремонна показност на излизане на неговия кортеж от сградата на Владата на Сърбия.    Бойко Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК, пардон за пиниза, или на ВИС-2, че като "бивш главен ...

МАФИЯ

"Антон" Хонорарния, кметът "в сянка", прецака Таки, "Ачо", нареди "Илко" и "Дънката". Рухна митът за мафиотска Варна

News image

"Антон" Хонорарния, кметът "в сянка" на Варна, прецака Таки, "Ачо", нареди "Илко" и "Дънката" и превърна Билдинга в "Гьола на двуфазните" под егидата на "соросите", "Асен Пеньоара" и с медийния съпорт на мачото на мачовците "Делян".   Ангел Дерменджиев-"Ачо", лидер на една от трите г...

Службите "изпуснаха" Олег Невзоров, да посрещат сега новия бос от Одеса с кортеж от G-класа и мощна охрана с "Глок-17"

News image

Службите "изпуснаха" Олег Невзоров, да посрещат сега новия бос от мафията в Одеса с кортеж от G-класа и мощна охрана с "Глок-17" във Варна.    Пилотна кола и два джипа "G-класа" на боса от Украйна, апропо, също руснак като Олег Невзоров, правеха рейдове във вторник из морската столиц...

РЕКЛАМА
Банер