Комбинацията на лидерите на ПП-ДБ с Живко Коцев пропуска службите. ГД БОП и ДАНС вкараха "в кириза" изборджии на ПП-ДБ

Лидерите на ПП-ДБ решиха да контраатакуват, след като беше обявено, че Калин Стоянов остава министър и в служебното правителство и с оттеглянето на оставката на главния секретар Живко Коцев отвориха фронт в МВР.
Главният секретар ръководи оперативно структурите на МВР и в предизборна кампания има важна роля срещу схемите за "купуване на вот".
Министър Калин Стоянов обаче може да противопостави на главния секретар Живко Коцев влиянието сред шефовете на областните дирекции на МВР.
Освен това, той беше директор на ГД БОП, която означава, че има влияние в служба, която разполага с мощен оперативен ресурс за въздействие върху изборджийски мрежи.
Лидерите на ПП-ДБ отвориха и втори фронт с оттеглянето на оставката - срещу ДАНС, а тази служба също разполага с оперативен ресурс за акции срещу изборджийски мрежи.
Могат ли да спечелят лидерите на ПП-ДБ война на два фронта? Ако разчитат на властовия и оперативен ресурс на главния секретар, едва ли. Протести срещу министъра и службите ли ще организират?
Проблемът за лидерите на ПП-ДБ е, че "фронт" е метафора - служби като ГД БОП и ДАНС не са фронтови съединения и не воюват открито на линията на бойно съприкосновение с противника.
ГД БОП и ДАНС водят битките срещу противника с оперативен ресурс - СРС: агентура, външно наблюдение, подслушване, заснемане, филмиране и прочие.
Лидерите на ПП-ДБ може да се изненадат, но службите вкараха "в кириза" шефове на изборджийски мрежи на коалицията преди с оттеглената оставка от главния секретар да отворят двата фронта.
Службите са засекли срещи на лидери на изборджийски мрежи, някои от тях шефове на дилърски групи, миналия уикенд, в сряда, четвъртък и петък тази седмица.
Босовете на изборджийските мрежи са същите, които работиха за коалицията на местните избори във Варна, когато лидерите на ПП-ДБ ги покриваха с бараж от стари изборджии, които всъщност не бяха "в джаза".
Очевидно службите са установили на миналия вот кои групи работят с кеша, а кои компании на стари изборджии пият кафе в едни и същи заведения и не са в Играта.
След като стана ясно, че Даниел Лорер отново ще бъде водач на кандидат-депутатската листа на ПП-ДБ в Трети МИР-Варна, старите изборджии се отдръпнаха и службите атакуват босовете на изборджийските мрежи с оперативни мероприятия, за да подготвят акциите в предизборната кампания, когато ще се разкешва за вот.
Акциите в кампанията ще покажат кой разполага с повече Ресурс - главният секретар или министърът и службите и дали лидерите на ПП-ДБ могат да спечелят война на два фронта.
bgsniper.com