СНАЙПЕР

Третий этап войны. Военный эксперт Агил Рустамзаде разбирает новую стратегию оккупантов и делает реалистичный прогноз

alt
Авторитетный азербайджанский военный эксперт Агил Рустамзаде уверен, что через неделю армия оккупанта начнет активные боевые действия, и добавляет: Украина теперь будет наступающей стороной.
 
alt
 
С приходом апреля российская война в Украине претерпевает изменения, как в количественном, так и в качественном измерении. За ее динамикой пристально следит Агил Рустамзаде, азербайджанский военный эксперт и боевой офицер с 30-летним опытом армейской службы. О том, какой будет новая глава борьбы Украины за свою свободу и территориальную целостность он подробно рассказывает НВ.
 
— Наступает новый этап войны. Россия села за стол переговоров и одновременно проводит перегруппировку своих сил в Украине, не прекращая военную агрессию. Каким будет этот этап войны для Украины и украинской армии?
 
— Война в Украине переходит в третью фазу. Россия действительно выводит часть войск из северной операционной зоны. В каких масштабах она планирует их выводить, у нас данных нет, но процесс идет. Мы наблюдаем, что войска выводятся в направлении восточнее Харькова, чтобы ударить сверху по силам ООС — это говорит о полном переформатировании операции. Российская армия попробует атаковать по двум направлениям большими силами, то есть, полная смена тактики и действий.
 
На этом этапе Украине грозит симметричная война. До этого ваша стратегия была ассиметричной, украинская армия могла беречь силы и людей, сейчас так работать уже не получится. Россия, скорее всего, будет стараться выводить украинскую армию из городов с целью атаки лоб в лоб. Также российская армия попробует воспользоваться своим огневым преимуществом, у нее больше средств огневого поражения, тяжелого вооружения.
 
Это достаточно серьезный вызов для украинской армии, есть все признаки того, что мы увидим крупную наступательную операцию, а если противник имеет огневое преимущество, то украинская армия может серьезно пострадать, если не будут предприняты мероприятия оборонительного характера. Чтобы эффективно воевать, украинской армии придется вести маневренную оборону, избегать контактных атак, избегать огневого поражения от противника.
 
— По каким направлениям на востоке страны вероятность масштабной наступательной операции наиболее велика?
 
— По линии Харьков-Мариуполь восточнее Харькова. В направлении украинских сил ООС будет нанесен удар превосходящими силами и, скорее всего, несколько ударов будут со стороны так называемых ЛНР и ДНР.
 
— Какие вооружения и резервы сегодня есть у России и у Украины, насколько сравнимы эти резервы?
 
— По количеству солдат украинская армия имеет численный перевес, потому что в Украине была мобилизация, и вы смогли создать силы территориальной обороны, которые воюют вместе с армией. Сейчас украинская армия состоит из не менее чем из 400 тыс. штыков, российская армия воюет группировкой в 200−220 тыс. Однако на стороне России больше военной техники, больше артиллерии и систем реактивного залпового огня. Она имеет преимущество в огневом поражении до 100 км. Как мы видим, украинская армия бережет своих людей и щадит свои боеприпасы
 
Украинской армии в ближайшее время придется вести оборонительную операцию, и вопрос оружия сейчас особенно актуален, оно нужно как для наступательных, так и для оборонительных операций. Украине срочно нужны системы, которые позволяют на удалении от 5 км до 80−90 км уничтожать противника и, желательно, чтобы эти системы были высокоточные. Что я имею в виду — это украинские артиллерийские снаряды и боеприпасы, ракетные системы залпового огня, и второе — это системы вооружения западного производства. Это и ракетные системы, и артиллерийские системы, а также дроны-камикадзе. Последние в этой войне будут крайне эффективны, особенно их противотанковые варианты. С их помощью можно уничтожать огневые средства противника, парировать количественный состав дальнобойных систем противника и наносить ему встречный удар.
 
— Многие эксперты говорят, что на третьем этапе война в Украине может перейти в формат долгой войны. Есть ли у нас некое окно возможностей в том числе для получения техники от западных наших партнеров, чтобы этого не произошло?
 
— Я считаю, что большинство поставок западного вооружения в Украину сегодня проходит мимо наших глаз и ушей. Это окно возможностей на сегодня есть. Англичане уже заявляют, что будут передавать Украине самоходные артиллерийские установки, это в нынешней войне очень нужное для Украины и очень качественное оружие. Если успеют в течение десяти дней эти установки передать, а Украина качественно ими воспользоваться — будет хорошо. Я думаю, все же эти поставки опаздывают недели на три.
 
— Согласны ли вы с тем, что российская война в Украине будет долгоиграющей? Как будет выглядеть театр войны, если война затянется?
 
— В том или ином виде российско-украинский конфликт продолжается с 2014 года, и у этой войны всегда есть перспектива перерасти в затяжную войну. Мы это уже восемь лет наблюдаем на востоке страны, даже в случае заключения мирных договоров там неспокойно. Все изменить может только военно-политическая победа Украины. В каком именно состоянии или виде война продолжится, будет понятно только после третьего этапа, исходя из темпов и глубины наступления российской армии. Прогнозировать сейчас сложно, потому что украинской армии придется иметь дело с очень большим и мощным российским кулаком. Как его сможет парировать украинская армия, прогнозировать трудно.
 
— Вы говорите про российскую группировку в 220 тыс. солдат, или ее россияне смогли восполнить?
 
— Они начинали с 200 тыс., в процессе дополняли резервами, которые составили не менее 100 тыс. Но это вся группировка, которая учитывает контингент непризнанных республик и Крыма, почти все они уже задействованы в наземной операции. Из этой группировки в том или ином виде — пленные, убитые или раненные, они, по моим подсчетам, потеряли 80 тыс. человек. Именно поэтому им так важна перегруппировка из южной операционной зоны, по линии Херсона вряд ли российские военные куда-либо будут отходить. Скорее всего на третьем этапе войны будет задействовано не более 150 тыс. человек для выбивания украинской армии из зоны ООС.
 
— Какие еще человеческие резервы может мобилизовать Россия внутри страны и за ее пределами?
 
— Об этом не писали СМИ, но об этом приходит разная информация, в том числе, из социальных сетей: в России начинают призывать добровольцев. Это как правило люди в возрасте, с военным опытом. Из таких добровольцев в течение трех-четырех недель можно сформировать резерв от 50 тыс. до 100 тыс., мы также знаем, что у России есть подразделение, похожее на украинскую территориальную оборону — Барс. Также мы знаем, что они сейчас будут демобилизовывать призывников и объявлять новый призыв. Я думаю, они спокойно могут отправить в Украину до 100 тыс. человек, но для этого нужно две недели-месяц, а вот боевые действия весьма вероятно начнутся через неделю, максимум — десять дней.
 
— Еще один проблемный для украинской обороны участок войны — это небо. Есть ли возможности у Украины преломить ситуацию в небе?
 
— У вас сегодня есть только стингеры и очень поредевшие за дни войны ПВО, к ним могут быть добавлены какие-то системы залпового огня, подвезены боеприпасы, но сегодня небо над Украиной не принадлежит ни Украине, ни России. Я считаю, что небо будет таким долгое время. Ни российская армия не имеет возможности наносить удары издалека, не заходя в зону действия зенитно-ракетный комплексов, ни Украина не имеет возможности применять тяжелые системы противовоздушной обороны и стационарные зенитно-ракетные системы в зоне боевых действий и в зоне ООС.
 
Не прекратятся и бомбежки мирных городов. Россия неприятно удивила, у них оказалось огромное количество крылатых и баллистических ракет и, как мы видим тенденцию последних десяти дней, обстрелы с каждым днем увеличиваются
 
— Были разговоры о том, что для войны с Украиной Россия также намеревается перебрасывать свой контингент, размещенный на Кавказе. Мы видели, что Азербайджан пытался укрепить свои позиции в Нагорном Карабахе. Как сегодня выглядит ситуация на Кавказе?
 
— В Нагорном Карабахе российский «миротворческий» контингент — в кавычках «миротворческий» — продолжает нести свою службу. Из его личного состава на территорию России переброска не наблюдалась. Однако в Армении есть 102-я российская база и, по некоторым сведениям, около 2−3 тыс. человек были выведены с территории этой базы на территорию России. А что касается действий Азербайджана в Нагорном Карабахе, то там сейчас находится около 3−5 тыс. вооруженных сепаратистов, которые устраивают позиции и обстреливают наши войска и наших гражданских лиц на территориях, которые мы пытаемся освоить. Что до последнего инцидента, когда мы взяли под контроль стратегическую гору Фаррух, откуда и велись обстрелы, — это локальный инцидент, а не новые военные действия.
 
— К чему готовиться Украине и украинцам в следующие две недели войны?
 
— Нужно быть сильными и едиными духом. Россия начала войну на истощение, она будет уничтожать вашу инфраструктуру по всей территории Украины, и Украине надо готовиться к тяжелым ожесточенным боям на юго-востоке и востоке страны. Теперь вы будете наступающей стороной, а она всегда теряет больше, чем обороняющаяся, ну и нужно учитывать нюанс, что пока украинской армии все еще не хватает оружия. Вас ждут непростые дни, но важно помнить, что это не только война железа, но, главным образом, война человеческого духа. Вы на своей земле, вы мотивированны защищаться, российская армия демотивирована и воевать особенно не хочет. Я верю, что в конечном счете победа будет за вами.
 
Ольга Духнич, НВ
 
СНАЙПЕР
News image

Бареков, сериозно ли Пеевски ще "поръча" Стоян Мавродиев? Нали преди това ще го нема, да ти реднем ли кой ще го уреди

"Едно от джуджетата в Сагата с 8-те джуджета Димитър Ламбовски се появи по близката до Пеевски Нова ТВ, за да заплаши Стоян Мавродиев, че може да бъде убит или да му се случи нещо, ако е решил да дава показания срещу Делян Пеевски и за схемите му с кредитите от ББР."   "Суперинтересн...

News image

Копринковски конушмак на Пеевски няма да има, Копринков ще си задейства капиите срещу лидера на ДПС в курт капан

Вражески и свои медии осигуриха на Делян Пеевски позоваване за отстраняването на Ерджан Ебатин от позицията на областен председател на ДПС-Варна.   "Няма да допусна спекулации за връзка на ДПС с Баба Алино! Отстранявам Ерджан Ебатин от партийния пост", заяви Пеевски, цитиран от пресц...

News image

Всичко е на ачика за "Олег", кой му е продал парцелите, кой е прал кинтите, кой е пазил кеша, кой обезпечи Дуранкулак

Пичове от ДАНС и ГДБОП всичко е на ачика за Олег Невзоров, кой му е продал парцелите, кой е прал кинтите, кой е пазил кеша, кой обезпечи Дуранкулак, мафията в Одеса, новият "смотрящий" от "Одесса мама", че и връзката с "Азов" и воаяжа в "техния" хотел в Истанбул.   Само едно бихме ис...

News image

Новият "смотрящий" на одеската мафия "Мокрия" ще действа като бандит - с кинти, но "азовци" са тук с дронове, пичове

Новият смотрящий на одеската мафия във Варна "Мокрия" ще действа като бандит - с кинти и компромати, но "азовци" са тук с дронове, пичове.   Босът от "Одессса мама" вече направи показно дефиле с джиповете "G класа" и бронирана пилотна лимузина, седма степен.    Според някои т...

News image

Кмете, не се ебавайте с "Ники" със "Сашо", може да Ви прецака Генерално, само пунтира Главния. FPV дрон от "Мокрия?!

Кмете, не се ебавайте с "Ники" (не е "Никсъна") със "Сашо", може да Ви прецака Генерално след "командировка" в София. Само пунтира Георги Илиев-Главния с фаца и каяфет, но е "хищна хиена".   Хабер нямаме защо не си взема заповедта, негова поста, не съгласуваме нашите материали, не са...

News image

Изкефи ни уважухата с фрателното "Външно" след кортежа до Дуранкулак. "Азовци" и "Ваха" от СБУ във Варна в кириза ли са?

Изкефи ни уважухата с фрателното "Външно" подир дъжда в неделя, старши комисар Пировски, след кортежа за Олег Невзоров до Дуранкулак.    Не, наистина, сладка показност, но щом и за нас, които само коментираме, вярно, с вътрешно инфо от службите, сагата с "незаконния град" край "Златн...

News image

Как ДАНС-Варна "изпусна" агента на ФСБ и СБУ "Олег", Омерта между службите в действие?!

За срок до 24 часа са задържани трима служители на "КУБ Корпорация": помощникът на Олег Невзоров, юристът на дружеството и счетоводителят. Нещо за Олег Невзоров?    Все още ли се интересува кметът на Варна Благомир Коцев къде са чуждестранните инвеститори? Може да са в Одеса, може в ...

News image

КУБ на Олег Невзоров е "украинска групировка", колкото Генерала е "украинска Мурзилка". MI-6 "в джаза" във Варна?!

"Украинската групировка" КУБ на руснака Олег Невзоров е толкова украинска, само с руснаци в офиса, колкото Генерала е "украинска Мурзилка", тоест никак.    Ентусиазирани путинисти дращят за КУБ като "украинска групировка", не, пропагандисти безплатни, бизнес групата на агента на ФСБ ...

News image

Кметът на Варна бил "наследил" дирекция "Строителен контрол" от ГЕРБ. Верно ли "Благо", "Никсъна" я командваше, не ли?!

Кметът на Варна Благомир Коцев вече преиграва в повече, първо "предположи", че е задържан заради... Олег Невзоров от КУБ, сега пласира пунта мара, че "наследил" дирекция "Строителен контрол" от... ГЕРБ.    Верно ли "Благо", "Никсъна" я командваше, не ли?! Когато кметът разбрал, че им...

News image

Румен Радев вкара в курт капан корумпираните "двуфазни" в Билдинга. Кметът е мюре, други са мишени за "отстрелване"

Румен Радев вкара в курт капан корумпираните "двуфазни" в кметството във Варна. Кметът е мюре, други са мишени за "отстрелване".   Скандалът с ЕСУТ за "незаконния град" и палването на "кметските шатри" беше дюшеш за комбинацията за овладяването на кметството във Варна.   Раде...

News image

Читадзе е "острилка" на мафията в Одеса, Невзоров е "смотрящий". Корупцията е в Билдинга, "Делян&Бойко" са дъвка

Никалай Бареков реднал поредния опус за Делян Пеевски и Бойко Борисов, този път застанали срещу кмета на Варна - "Пеевски и Борисов се захващат с кмета на Варна и украинците стават ценни свидетели срещу него". Само дето Борисов беше пръв бранител на кмета.    Бареков открива Америка ...

News image

Олег Невзоров нареден?! Очевидна Вендета, но "Олег" не е "двуфазен" като "Никсъна" и "късото съединение" е в Билдинга

Олег Невзоров е нареден за акция, заяви източник от службите. Босът на KYB Coroporation заяви след пресконференцията на кмета на Варна Благомир Коцев и директора на ОДМВР старши комисар Цветан Пировски, че очаква "провокации".   Всъщност първата акция беше проведена часове след запал...

News image

Проверка на "ForestClub" часове след "късото съединение" край "Хоризонт". Редят ли одеската мафия за шатрите?!

"Огромен комплекс се строи незаконно край Варна", заяви кметът Благомир Коцев на пресконференция в Община Варна във вторник.   "Мога да потвърдя, че в местността "Баба Алино" на територията на Община Варна се изгражда комплекс, който е незаконен, няма издадени строителни книжа от Общ...

News image

Кой подреди "Крис" скофтия, за да отвори фейк поста на шефа на ОДМВР?! "Рая" е бивша мултачка, "Бойко" да я вади

Кой подреди "Крис" скофтия, за да отвори поста на шефа на ОДМВР-Варна пред Кандев, попита риторично източник на инфо от ГДБОП?!   Кампанията на Дудука е ясна, след като масоните от Пловдив му спряха инфото заради рекета срещу "Валтер", но прецапва през плиткото.   Когато се о...

News image

Дудук, само за теб Таки е бос на "БГ ъндърграунда". Що ти спряха инфото масоните от Пловдив след "Валтер рекета"?!

Дудук, само за теб Таки е бос на "БГ ъндърграунда", само дето Гърка беше като намачкана презряла гръцка смокиня от Серес, примерно, той знае защо, след разстрела на неговия бос Георги Илиев-"Главния", щото с византийска предпазливост изчислявавал, че може да е следващият.   Дудук, на...

News image

Бареков, кво стана с "пистолета Валтер" срещу "Делян". Пищовчето гръмна, ЦСКА прибра купата, но има подробно...

Бареков, кво стана с "пистолета Валтер" срещу "Делян", пък бил "заложник" Валтер Папазки на Делян Пеевски, имаше една Лисица, която се бараше за фокусница по отвличания, заложници, рекет и прочие, нема я, пък бил "приятел", егати смешния рекет, Демерджиев май ти дръпна ушичките, Дудук. Или К...

News image

Проруска позиция кинти не прави. Мафията и бизнесът от "Одесса мама" вкарват десетки милиони в "Малката Одесса"

Проруската позиция на премиера Румен Радев е респектираща, даже трогателна с посланието към проруските му избиратели, но кинти не прави, още по-малко ще спре войната на Русия срещу Украйна.    Изненадани сме, че висш военен заради политическа поза може да игнорира военната реалност -...

News image

Нетаняху сменя шефа на МОСАД за Иран, Путин си държи Беседа. Бандит спечели Световна война, ченге се провали в Украйна

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху обяви смяната на шефа на израелското разузнаване МОСАД Давид Барнеа заради провал в Иран.      Нетаняху и Барнеа   Нетаняху ще назначи на 2 юни военния си съветник ген. Роман Хофман за директор на МОСАД.     Ген. ...

News image

DARA била "племенница" на Маджо, не, мъжът й е от "МОСАД" и хакери от Израел са хакнали компютрите на Евровизия

DARA била "племенница" на Маджо, поредният фейк, не, мъжът й е от "МОСАД" и хакери от Израел са хакнали компютрите на Евровизия, за да провокират... Путин.   Апропо, дори "Московский комсомолец" не наплю DARA, охрачиха я нашенските "рашисти", нидялковските и путинистът на Костя. ...

News image

Милиони на босове от Одеса влизат в кметския вот във Варна?! "Смотрящият" Копринков не може да подмине постата

Милиони на босове от Одеса, не само от мафията на "Одесса мама" и групировката на бившия кмет Генадий Труханов, но и на мултимилионери като Аднан Киван могат да влязат в кметския вот във Варна.   Кинтите от Одеса вече са фактор в бизнеса в морската столица, не само "общакът", който д...

News image

Орлин Алексиев игра на две пости, не се скофти като Брендо с Пеевски, и "Делян" с "Мистър Кеш"

Бившият "ковчежник" на София Орлин Алексиев игра на две пости, не се скофти като Брендо, който го подложи с "Кокаинови крале", с Пеевски, и "Делян" с "Мистър Кеш".   "Орлин Алексиев е многопластов играч", заяви топ изборджия и голям левскар, когато го попитахме с кого е повече "Орлин...

News image

Схемата на Пеевски "Връткалник-2" няма да мине при Радев като при Борисов, не само заради "Магнитски" и "Мистър Кеш"

Делян Пеевски реди под индиго схемата "Връткалник" с медийната си империя като на 5 юли 2009 г. вечерта, когато Бойко Борисов се пинизеше с "Мама Ирен" - флагманът на "Дидо" вече беше минал от "Боко Тиквата" като хедлайн на "Триумфът на Борисов".    "Връткалник-2" обаче няма да мине ...

News image

Пеевски застава на пусия в Чакало за Радев, но не е "стрелец", "Асан ага" беше друга бира?! А и Радев му взема ДАНС...

Бившият бос в държавата Делян Пеевски очевидно застава на пусия в Чакало за премиера Румен Радев, но не е "стрелец", "Асан ага" беше друга бира.   Пеевски обаче може да си остане с упованието в "Търпението е горчиво, но плодовете му са сладки", любима източна поговорка на Ахмед Доган...

News image

Радев "прехвърлял" много варианти, въпросът е "Боташ" на кого ще "прехвърли". А лобито "Прокопиев" и "Сорос" на кого?!

Румен Радев заяви, че били "прехвърляни" много варианти за номиниране на министри. Въпросът е "Боташ" на кого ще "прехвърли", защото атаките в медиите едва ли ще спрат въпреки нишаните на Пеевски.   Кирил Темелков, който уж беше фаворит за министерската номинация в енергетиката, смят...

News image

И какво стана, вместо Кирил Темелков министър ще бъде Ива Петрова. Прокопиев с едни гърди пред Бориславова?!

И какво стана, вместо Кирил Темелков министър на енергетиката ще бъде Ива Петрова, която беше зам.-министър и в правителството на Сглобката, кабинетът "Денков", и в правителството "Желязков", назначена, апропо, преди да го овладее Делян Пеевски.    Илиян Василев само дето се коркаше ...

РЕКЛАМА
Банер
ПОЛИТИКА

Колко може да е намкьор и инкяр "двуфазен" кмет, след като му палнаха шатрите и се обслужи в движение?! Нещо за "Никсъна

News image

Колко може да е намкьор и инкяр един "двуфазен" кмет на Варна, след като му палнаха шатрите и се обслужи в движение?!   Колкото генерално му пуснат фъндък и не го намачкат, за да подаде оставка, ама накрая и на Генерала може да му писне.   "През пролетта на 2025 година ДАНС п...

Кметът на Варна отново инкярства за "КУБ корпорация", а служители на Общината са ползвали почивна база в... "Баба Алино"

News image

Кметът на Варна Благомир Коцев пак инкярства и го усуква за комплекс "ФорестКлуб" на "КУБ Корпорация", а служители са ползвали почивна база на Община Варна в... "Баба Алино".     Общината има две почивни бази, едната е в Орешака до Троянския манастир, другата е в "Баба Алино...

Лъсна как "Благо" врътна санже на лидер в бизнеса, сега получава щедро Ресто. Продаде "Сашо", "двуфазно" тимари "Илко"

News image

Даже топ изборджия във Варна, който в предизборната кампания ни скочи, защото сме написали, че Иван Портних ще стане кмет на 1000%, вече няма как да оспори кой направи Благомир Коцев кмет и спря преди това Стела Николова да стане областен управител, за да редне поста за "Благо" на "Рубин" и ...

АКЦИЯ

И като почне да тече инфо от подалия оставка главен секретар на МВР за "копринковските". "Делян бей" е башка. Мазало?!

News image

И като почне да тече инфо от подалия оставка и.ф. главен секретар на МВР Георги Кандев, ще настане Жега.    Разбира се, че ще е скофтия, няма да е на ачика, той е професионалист, има "бивши" бопаджии под ръка.   И отново - като почне да тече инфо от подалия оставка главсек на...

Вицът на деня, шефът на ДАНС-Варна Кирил Димов искал инфо от кмета Благомир Коцев за Олег Невзоров. Шменти капели

News image

"През пролетта на 2025 година ДАНС поискаха информация от нас за бизнесмена Невзоров, очевидно тогава са започнали разследване", каза кметът на Варна Благомир Коцев в интервю по Нова телевизия. Дали не е очевидно, че тогава са вкарали "Никсъна", "Климатика" и целият в бяло кмет в кириза?! ...

КИЛЪРИ

Охраната за Борисов беше за фасон, за Пеевски не точно и не само. Няма никакво ГРУ за "Делян", а класическо Ресто

News image

Атакували сме Делян Пеевски, но трябва да бъдем обективни - охраната за Бойко Борисов беше за фасон, за "Делян" не точно и не само, но няма никакво ГРУ, "руската поръчка" беше схема на ДАНС в екипите да влязат и командоси от СОБТ, освен за "Асан ага".   Борисов се е договорил със Сре...

Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха. Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК и ВИС-2

News image

Премиерът на Сърбия Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха с безцеремонна показност на излизане на неговия кортеж от сградата на Владата на Сърбия.    Бойко Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК, пардон за пиниза, или на ВИС-2, че като "бивш главен ...

МАФИЯ

Службите "изпуснаха" Олег Невзоров, да посрещат сега новия бос от Одеса с кортеж от G-класа и мощна охрана с "Глок-17"

News image

Службите "изпуснаха" Олег Невзоров, да посрещат сега новия бос от мафията в Одеса с кортеж от G-класа и мощна охрана с "Глок-17" във Варна.    Пилотна кола и два джипа "G-класа" на боса от Украйна, апропо, също руснак като Олег Невзоров, правеха рейдове във вторник из морската столиц...

Разборки с престрелка на украински бандити от провокираха намеса на мафията "Одесса мама" и службите чрез "Олег"?!

News image

Задържаните заради престрелка в центъра на Варна украински бандити са членове на организирани престъпни групи, но не са част от широка мафиотска структура, разборките им провокираха намеса на мафията "Одесса мама".   Службите са интервенирали чрез "Олег" смотрящий за морската столица...

РЕКЛАМА
Банер