ББ не връща Ресто, но "швейцарска коалиция" Маджо&"джинсите" готви Реванш във Варна. Пеевски съпорт срещу ПП за "Путин"
.jpg)
Бойко Борисов не връща Ресто на ПП за загубата на ГЕРБ в София и Варна, но "швейцарската коалиция" Маджо&"джинсите" готви Реванш с ротацията или след предсрочен парламентарен вот, който може да бъде предизвикан от ГЕРБ при ротацията в правителството заради несъгласието на ПП за смяна на министри.
Младен Михалев-Маджо, един от бившите босове на групировката СИК, а сега заедно с Румен Николов-Пашата неформален лидер на икономическата група СИК II, подкрепяше ГЕРБ и Иван Портних, кандидат-кмет на партията за Варна в предизборната кампания.
Пашата дори пристигна във Варна преди балотажа, за да сплоти на макс изборджийските мрежи на ГЕРБ&Партньори, но Портних загуби на втория тур от кандидат-кмета на ПП-ДБ Благомир Коцев след прегрупиране на пробизнес формации и "Възраждане", БСП, "Български възход" и "Партията на Зелените".
Маджо обаче продължава да подкрепя ГЕРБ и е "в джаза" заедно с бизнес кръг, определен от Благомир Коцев като "джинсите" в интервю за bTV в предизборната кампания и това явно беше опит за неглижиране.
Благомир Коцев обаче едва ли има основание да подценява ресурса на Маджо и този бизнес кръг, защото само заради настояването на Портних да води на първия тур с вот на макс кандидат-кметът на "Възраждане" Коста Стоянов не отиде на балотаж, което щеше да означава победа на ГЕРБ&Партньори на втория тур.
"Швейцарската коалиция", както я наричат знакови варненски политици, Маджо&"джинсите" готви Реванш в два сценария.
Ако ротацията в правителството е успешна, ще притисне ПП-ДБ във Варна чрез влиянието на Бойко Борисов, който е приятел на Младен Михалев-Маджо, и Делян Пеевски в кабинета "Габриел".
Ако при ротацията възникне напрежение заради отказ на ПП за смяна на министри, може да бъде провокиран предсрочен парлментарен вот, който ще бъде спечелен с голяма разлика от ГЕРБ и ДПС.
Делян Пеевски ще е съпорт на "швейцарската коалиция" с атаката срещу ПП, че "пепейците" са направили коалиция "Путин" с "Възраждане" и БСП.
Атаката срещу "путинистите" в ПП на Делян Пеевски ще е изключително мощна, защото той от "неформален премиер" сега след предсрочен парламентарен вот може да стане министър-председател.
Заради войната в Украйна и очакваната ескалация през пролетта по-вероятен е сценарият с успешна ротация, като ПП отстъпят за смяна на министри след натиск от американското посолство, чийто жокер е Пеевски.
Това означава, че Делян Пеевски ще има още по-силно влияние след ротацията заедно с партньора си в тандема "Борисов&Пеевски" Бойко Борисов.
Другото вече ще е техника - Маджо, Пашата и бизнес кръгът "джинсите" ще се възползват от влиянието в кабинета на Борисов и ще организират каскада от атаки за Реванш срещу ПП&Партньори във Варна, а Пеевски ще е съпорт. (Връзката на Маджо с Пеевски е чрез Христофорос Аманатидис-Таки и неговия "лейтенант" Радо Слънцето.)
Бойко Борисов вероятно ще се фокусира за пренареждане на властта и управлението в София, но едва ли ще пропусне да се включи в атаките на Маджо&"джинсите" срещу ПП&Партньори във Варна.
Така че кметът на морската столица Благомир Коцев, както и тендемът Даниел Лорер&Рубин Коцев едва ли трябва да подценяват ресурса за Реванш на корпоративно-партийната групировка на Пеевски, Борисов и "швейцарската коалиция" Маджо&"джинсите".
bgsniper.com