Заповедта на кмета на Варна за и.ф. кмет Павел Попов не е за месец, а за 12 дни... Ендшпил или мителшпил?!

Заповедта на кмета на Варна Благомир Коцев за и.ф. кмет на морската столица Павел Попов се оказа не дори за месец, както написахме вчера по инфо на източници от службите, а само за 12 дни.
Какво следва - ендшпил или мителшпил в сагата с кмета на Варна, продължаваща месеци наред??!
Ако кметът бъде освободен в петък при гледането на мярката за неотклонение от СГС и се върне в Община Варна, това означава, че предсрочни кметски избори вероятно няма да има.
След задържането на кмета се появиха спекулации, че Рая Назарян може да бъде кандидат-кмет на ГЕРБ, ако има извънреден вот, но това беше опровергано от избирането й за председател на парламента.
Бойко Борисов отговори в събота в Белослав на въпрос дали ще има предсрочни избори във Варна с "Не знам, не знам... Това зависи от съдебната власт", но от това "Не знам, не знам..." като че ли не се изпращат знаци, че лидерът на партията не иска нов вот.
Борисов обаче продължава - "Това зависи от съдебната власт", така че в петък СГС при гледането на мярката за неотклонение на Благомир Коцев ще даде знак дали се задават предсрочни кметски избори във Варна.
Според и.ф. кметът на морската столица Павел Попов предсрочен кметски вот няма да има. Ето какво написа той в профила си във Фейсбук, след като днес кметът Благомир Коцев му е подписал новата заповед да изпълнява неговите функции до 11.11.2025 г.:
"Със своя заповед К-017, издадена днес (30 октомври, бел.ред.), кметът на Община Варна ми възложи да изпълнявам функциите му до 11.11.2025 г.
Очаквам това да е последната заповед за заместване и след тази дата кметът да възобнови прякото изпълнение на функциите си.
Краят на досъдебното производство срещу кмета на Варна означава, че отпадат основанията, с които прокуратурата поиска, а съдът постанови неговото задържане в ареста.
Прокуратурата искаше Коцев да бъде задържан, за да не влияе на следствието. Щом следствието приключи, той трябва да бъде освободен - такива са очевидностите.
Обвиненията, повдигнати срещу Благомир Коцев, са безпочвени и ще бъдат отхвърлени. Докато трае съдебният процес, възможността му да изпълнява функциите си като кмет, трябва да бъде възстановена.
Такъв е духът на Закона за местното самоуправление и местната админисрация - той непредвижда отнемане на правомощияпо подозрение. Прекратяване на правомощията на законно избран кмет е възможно само след влязла в сила присъда, а такава няма (и няма да има).".
Категоричността на и.ф. кмет Павел Попов, както и неговата потвърдена лоялност към кмета, са знакови, предстои в петък да стане ясен знакът на СГС.
Според нас и знакови "добросъвестни наблюдатели" от София може да има има Завръщането на джедаите, предстои да се види, въпросът е дали сагата е в ендшпил или мителшпил.
bgsniper.com







.png)


.jpg)





.jpg)












.jpg)




